Ko nekad nedarīt, dzerot labus vīnus
Andreas Larson, pasaules slavens sommelier, dod padomus par to, kā dzert labu vīnu.
- Nekad neservēt baltvīnu zem 12ºC grādiem, jo tas zaudēs ļoti daudz no sava aromāta potenciāla, savukārt sarkanvīns nedrīkst pārsniegt 18ºC grādu temperatūru. Parasti tiek minēts, ka sarkanvīns ir jāservē istabas temperatūrā, bet vasarā, kad gaiss sasilst līdz 25ºC grādiem un vairāk, vīns var likties pārāk alkoholisks un zaudēt visu savu eleganci, tāpēc Andreas iesaka atstāt sarkanvīna pudeles vēsā ledustraukā, nevis ledusskapī. Vīns nekad neatdzisīs līdz pārāk zemai temperatūrai šādā veidā līdz servēšanas brīdim.
- Nepasniegt vīnu glāzē, kurai ir pārāk plats atvērums, jo gan vīna aromāts, gan garša tiks uztverta savādāk, nekā šaurāka atvēruma glāzē. Tas varētu šķist uzbāzīgāks, vai vienkārši aromāts ļoti ātri var mainīties, jo vīnam pārāk ātri piekļūst skābeklis.
- Nekad nepiepildīt vīna glāzi līdz augšai, jo šādā veidā tiek zaudēta liela daļa no vīna aromāta burvības. Ideālā variantā, lai izbaudītu pilnībā vīna īpašības, glāzi piepilda tikai līdz vienai trešdaļai.
- Turēt vienmēr vīna glāzi aiz kājiņas. Tā ir pirmā parādība, lai noskaidrotu, vai esat amatieri vai vīna cienītāji un pazinēji. Pagroziet glāzi, lai vīns saņemtu mazliet skābekļa un ātrāk atvērtos.
Gastronomijas fanātiem! Ir iznācis jauns savdabīgs gastronomijas žurnāls The Gourmand. Check it out!
Viss par mūsdienu ēdienu, mākslu un kultūru.
Vai KAFIJA ir neatņemams tavas ikdienas rituāls?
Kā tā tiek audzēta, kā to grauzdē, cik dažādas ir kafijas dzeršanas un pasniegšanas kultūras? To visu Tu vari uzzināt jaunajā documentālajā filmā A Film About Coffee
Uzklikšķini divas reizes, lai noskatītos trailer
Ševpavārs, kurš jau 14 gadu vecumā piedāvā 12 ēdienu menu 120 $ vērtībā!
Jaunais ševpavārs Flins Makgerijs (Flynn McGarry) priecē savus viesus, tai skaitā arī pasaules slavenus šefpavārus kā Alain Passard, viņa restorānā Eureka pop restaurant. Šis "pop-up" restorāns piedāvās Flina 12 ēdienu menu.
Apskataties ar kādu precizitāti darbojas talantīgais pavārs!
_
Sensācija! Ir nogaršota pirmā sintētiskā gaļa.
Ko jūs domājat par cilmju šūnu hamburgeru?
Cilvēki, kas domā, ka tas izglābs pasauli no bada un nebūs lopiņiem jācieš, varu jums pateikt, ka tā droši vien nenotiks tuvākajos 50 gados. Cilmju šūnu audzēšana ir ļoti lēns un dārgs process, un šobrīd kotletes masa sastāv tikai no muskuļšūnām.
Kā tiek audzētas cilmes šūnas ( via www.telegraph.co.uk)
Garšas faktors šodien iegūtajai sintētiskajai gaļai arī ir problēma. Patiesibā vispatīkamāko tekstūru, sulīgumu un garšas nianses gaļā dod taukvielas, kuras, cepot, iegūst savu aromātu un garšu. Šajā eksperimentā tika uzaudzētas tikai muskuļšūnas. Audzējot lopus, to gaļu ļoti ietekmē muskuļu kustības, uzturs, dažādās lopu rases, nervu un tauku dzīslojums, tāpēc lai nonāktu līdz tādam produktam iegūtam laboratorijā kā Kobe vai Anguss, zinātniekiem vēl būs krietni jāpadarbojās un jāizdot pietiekami daudz līdzekļu.
Pirmais sintētiskais hamburgers (via www.guardian.co.uk)
Ferran Adria' - molekulārās jeb avant garde virtuves radītājs - aizsāka šķidrumu sferificēšanu. Viens no pirmajiem avant garde virtuves brīnumiem bija olīveļļas kaviārs.
Lai olīveļļu dabūtu bumbiņas izskatā, tā bija ar šļirces palīdzību jāpilina kalcija hlorīda šķīdumā, kas izveido pilieniem apvalku. Ar šādu metodi šķidruma pilināšana ir ļoti atbildīgs darbs, lai dabūtu visas bumbiņas vienādā izmērā.
Protams, ka laiks iet uz priekšu un tehnoloģija attīstās, līdz ar to Braun ir uztaisījis uzparikti, kas padarīs sferificēšanu "tik vienkāršu kā kafijas brūvēšanu". No augšdaļas šķidrums tiks vienmērīgi tecināts kalcija hlorīda šķīdumā, kā jau tas notiek kafijas automātā. Varbūt drīz arī mājās spēsim viegli un ātri pārsteigt savus viesus ar avant garde virtuves elementiem?